Ciparu nieze

palūko zem cipariem!

Nodokļi, nodokļi

with 22 comments

Pieķēru pats sevi, ka man nav skaidra priekšstata par to, cik Latvijā maksājam nodokļos un kuri nodokļi ir būtiskākie budžetam. Lieta labota, man tagad viss skaidrs. Lūk.

Interesants ir dramatiskais samazinājums akcīzes ieņēmumiem no tabakas izstrādājumiem. Izskatās, ka kāds netiek galā ar kontrabandas pīpēm. Un personīgi mani pārsteidza salīdzinoši maznozīmīgie ieņēmumi no uzņēmumu ienākuma nodokļa.

Advertisements

Written by jurgis

aprīlis 30, 2010 plkst. 7:43 priekšpusdienā

Publicēts nodokļi

Tagged with

22 Atbildes

Subscribe to comments with RSS.

 1. […] savu darbu pie datu vizualizēšanas un ir publiskojis jaunu “plakātu,” kurā redzama Latvijas nodokļu aina. Klikšķis uz bildes, lai redzētu pilno […]

 2. AlkohoLOLiskie dzērieni?

  Krabe

  aprīlis 30, 2010 at 9:53 priekšpusdienā

 3. Ar riņķī ielocītu stabiņdiagrammu ir trāpīts desmitniekā! Kolosāls risinājums. Paldies, ka esi ņēmis vērā manu ieteikumu par tekstu rakstīšanu zemajā reģistrā, tā ir daudz salasāmāk tagad.
  Šajā grafikā lieks ir tas pie–chart, jo tas vizuāli vispār neko neparāda un salīdzināt arī neko neļauj, pilnīgi pietiek ar stabiņdiagrammu, kas tev jau ir pielietota (un, es pieļauju domu, ka tā tika likta tieši tāpēc, ka tu pats saprati, ka apļa diagrammā neko nevar saprast).
  Gribēju tev atsevišķi apjautāties par to, kādus rīkus tu izmanto grafiku būvēšanai. Kaut kā ne līdz galam ticās, ka tu pats rēķini un zīmē tikai figūras.

  Mr. Serge

  aprīlis 30, 2010 at 12:07 pēcpusdienā

  • Prieks dzirdēt, ka patīk.
   Es tiešām pats rēķinu un zīmēju tās figūras, godīgi 🙂 Riņķa līnijas diagramma prasīja diezgan radošu pieeju skaitļiem un daudz rēķināšanas. Vienkāršākos pie- un barchartus protams taisu iekš Numbers (Excel), tos pēc tam grafiski rediģētjot, bet viss pārējais ir izrēķināts un uzzīmēts pilnīgi no nulles.

   jurgis

   aprīlis 30, 2010 at 12:30 pēcpusdienā

 4. Pastāsti, kā tu viņu veidoji, tiešām interesanti.

  Vēl viens maziņš ieteikums — tu nevarētu atslēgt to spraudni, kas uzbraucot uz jebkuras saites tavā lapā parāda priekšskatījumu? Nenormāli krīt uz nerviem un funkcionāli jēga tam ir nulle.

  Mr. Serge

  aprīlis 30, 2010 at 1:58 pēcpusdienā

  • Iedomājies, ka tās visas ir treknas riņķa līnijas ar cauriem vidiem. Atliek izvēlēties atbilstošus, secīgus diametrus; katrai caurajai RL aprēķināt laukumu un paņemt nepieciešamo proporciju no pilnās RL. Kad tā pastāsta, izklausās vienkārši, bet īstenībā baigā ķēpa.
   Kaitinošais spraudnis atslēgts, sen jau gribēju, bet piemirsās.

   jurgis

   aprīlis 30, 2010 at 2:18 pēcpusdienā

 5. bomba

  Briļļainā

  aprīlis 30, 2010 at 11:44 pēcpusdienā

 6. Super, šis man ļoti patīk. Arkārtīgi tīkams un viegli pasniedz ļoti daudz informācijas.

  dzanis

  maijs 2, 2010 at 8:46 pēcpusdienā

 7. man atkal tā variācija par “pie chart” ļoti patīk, jo parasti “stabiņi” gadījumos kad skaitļi atšķirās 10 un vairāk reizes, nav TIK ilustratīvi. Toties šādi – “salocīti” stabiņi – der! 🙂
  Par pašu skaitļu būtību – pirmoreiz izdzirdu par tādu “elektroenerģijas” nodokli. Akcīzes ienākumi no alus palielinājušies uz fona tam, ka ienākumi samazinās. Tas būtu britu tūristu pienesums?

  DimanC

  maijs 3, 2010 at 12:52 pēcpusdienā

  • Par elektroenerģijas nodokli droši vien pirmo reizi dzirdi tapēc, ka tas nav tev jāmaksā 🙂 Bet ir tāds. Kopš 2007.g. laikam.

   Un bija tā ka būtiski tika paaugstināti akcīzes nodokļi 2009.g. tāpēc, lai arī apgrozījums visur būtiski kritās, tad nodokļi kritās maz vai pieauga. Iespējams, ka alum pieaugums ir tāpēc ka tērvetnieku tu nevari kontrabandā ievest atšķirībā no cigaretēm un absolūta 🙂

   dzanis

   maijs 3, 2010 at 8:20 pēcpusdienā

 8. DimanC — tu esi sajaucis, par ko mēs runājām.

  Mr. Serge

  maijs 3, 2010 at 2:37 pēcpusdienā

 9. Nu jau gan varetu uztaiti twitter kontu un taja ievietot info par jaunako rakstu! 🙂

  Kristaps

  maijs 4, 2010 at 11:42 priekšpusdienā

 10. Dzanis — alum pieaugums ir tāpēc, ka nodokļa likme uz vienu litru absolūtā alkohola pagājušā un aizpagājušā gada laikā kopsummā tika palielināta gandrīz trīs reizes.

  Mr. Serge

  maijs 4, 2010 at 12:04 pēcpusdienā

  • Paldies. Šo konkrēto kā reiz no rīta izpētīju. Bet jebkurā gadījumā arī turpmāk priecāšos par linkiem, jo palaist kautko garām ir pavisam vienkārši.

   jurgis

   maijs 5, 2010 at 10:56 priekšpusdienā

 11. Sveiki!
  Vai iespējams sazināties ar e-maila palīdzību?

  Info

  maijs 7, 2010 at 10:18 priekšpusdienā

 12. Šis ir sasodīti labākais Latvijas ekonomikas skaitļu apkopojums visuma pastāvēšanas vēsturē.

  Tā vien gribas ieskriet finanšu ministrijā un bļaustīties: “Akcīzes nodokli divtik lielu un uzņēmumu ienākumu nodokli dalīt uz pusēm!”

  Kudos

  Ansis

  maijs 12, 2010 at 10:38 pēcpusdienā

 13. Bišk uzjautrināja vienā postā autora pieminētais hints uz darbu ar kalkulatoru. Cepuri nost, autors rūpigi pieiet pie lietas. Interesanti ir papētīt mūsu nodokļu sistēmu šinī infografikā. Ar iedvesmu un interesi lūkojamies uz autora pūlēm veidot un popularizet infografikus Latvijā.

  Yogzatot

  maijs 21, 2010 at 1:31 pēcpusdienā

 14. Labais labais!

  ARM

  jūlijs 22, 2010 at 1:11 pēcpusdienā

 15. Lieliski!

  Katons

  Septembris 14, 2010 at 9:21 priekšpusdienā

 16. Atklīdu uz šeni netīšām, no kāda cita bloga, kārtojot nesen atklāto google fīču – google reader. Vienkārši elpu aizrāva!!! Kaut ko tādu nebiju redzējis kopš mācijos grafisko dizainu. Vimpelis, žetons un mazā taurīte autoram! Lai izdodās, nepacietīgi gaidīšu vēl! Tiešām lieliski!

  Ex_silentio

  Oktobris 27, 2010 at 8:05 pēcpusdienā


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: